Novinky

Správa železnic, státní organizace vysoutěžila dodávku trakční elektřiny na PXE

Správa železnic již počtvrté v historii vybrala dodavatele trakční elektřiny pro dopravce formou elektronické aukce. Stalo se tak prostřednictvím burzovního shromáždění na Power Exchange Central Europe (PXE).

Celý článek

Zobchodováno již 88 468 MWh zelené elektřiny

Zobchodováno již 88 468 MWh zelené elektřiny.

Celý článek

PARC ve finále 4. ročníku soutěže CHYTRÁ MĚSTA 2020

Projekt Digitální platformy odběrných míst energie (aplikace PARC) se umístil na druhém místě v kategorii Projekt pro město od 50 do 200 tisíc obyvatel v rámci 4. ročníku soutěže CHYTRÁ MĚSTA 2020.

Celý článek

Aukce překročily hranici 2,7 TWh za rok 2020

K dnešnímu dni jsme za rok 2020 překročili hranici zobchodovaných 2,7 TWh na trhu koncových zákazníků komoditní burzy PXE. Prostřednictvím 131 aukcí elektřiny a plynu si takto zajistili odběratelé dodávky na nadcházející roky pro 17 575 odběrných míst.

Celý článek

Nový Bor poprvé nakoupil energie pro sebe a své organizace na burze, ušetřil čtyři miliony

Nový Bor na Českolipsku poprvé nakupoval energie pro sebe a své organizace na burze, ušetří díky tomu čtyři miliony. Radnice pátého největšího města v Libereckém kraji využívala v minulosti pro sdružené nákupy elektronické aukce, ceny ale v posledních letech stagnovaly, proto vedení města rozhodlo zkusit burzu. ČTK o tom informoval starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Celý článek

Máte zájem o využití online aukce? Kontaktujte naše pracovníky.

Kontakt