Napsali o nás

Pražská energetická burza má rekord, přilákala desítky nových obchodníků

Začlenění do německé skupiny EEX přivedlo na pražskou energetickou burzu PXE desítky nových obchodníků.

Celý článek

Letos 47, příští rok 100 miliard. Obchody na pražské energetické burze trhají rekordy

Pražská energetická burza letos přepíše historické rekordy. Od počátku ledna do 21. prosince se na PXE zobchodovalo 47,25 miliardy kilowatthodin elektrické energie. Několik obchodních dní, jež zbývají do konce roku, může přinést další navýšení. Zájem o obchodování skokově narostl po sjednocení obchodní platformy PXE s mateřskou lipskou burzou EEX v červnu letošního roku.

Celý článek

Pražská energetická burza zažila rekordní objemy obchodů

Extrémně rozkolísané trhy s elektřinou prospěly pražské energetické burze. Již v půlce prosince překročily objemy zobchodované elektřiny 30 terawatthodin, tedy nejvíce za posledních osm let. jedná se zhruba o polovinu čisté spotřebované elektřiny v celém Česku.

Celý článek

Chytře se dá nakupovat i elektřina a plyn

Zadání poptávky nákupu elektřiny nebo plynu prostřednictvím mobilního telefonu, sledování aukce poptávky online, bezprostřední vyhodnocení dosažené ceny nebo maximální automatizace veškeré administrativy – to jsou jen některé funkce „smart“ řešení nákupu energií, které nabízí svým zákazníkům mezinárodní energetická burza se sídlem v ČR – Power Exchange Central Europe (PXE).

Celý článek

Rok plný změn pro PXE

Česká energetická burza POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. („PXE“), se v tomto roce stala součástí největší evropské energetické burzy EEX a chystá pro své klienty zajímavé technologické novinky. Jaký vliv to bude mít na další fungování této společnosti, se ptáme jejího generálního sekretáře Davida Kučery.

Celý článek

Máte zájem o využití online aukce? Kontaktujte naše pracovníky.

Kontakt