Novinky

Nová pravidla

PXE vydala nová burzovní pravidla pro trh s komoditami pro konečné zákazníky účinná od 1. 6. 2018.

Celý článek

Pražská Plynárenská nově dodavatelem elektřiny

K dnešnímu dni rozšířila společnost Pražská plynárenská, a.s. portfolio dodavatelů elektrické energie pro koncové zákazníky. Na PXE trhu pro koncové zákazníky působí v současné době třináct renomovaných dodavatelů elektrické energie a deset zemního plynu.

Celý článek

SŽDC nakoupí elektřinu prostřednictvím energetické burzy PXE

„Výběr dodavatele silové trakční elektřiny proběhne formou aukce na energetické burze PXE,“ doplnil mluvčí správy železnic.

Celý článek

Vítejte v PARCu 2

PXE spustila novou verzi internetové aplikace PARC, která je obchodním systémem pro aukce na trhu koncových zákazníků. Klíčové funkcionality aplikace jako příprava aukce, sledování průběhu aukce online a archivace historických dat jsou v nové verzi doplněny o možnost kontinuálně aktualizovat data. Odběratelé mohou kdykoliv spravovat veškeré údaje o odběrných místech či přidávat místa nová. Tím jsou připraveni na okamžitou realizaci aukce a zároveň mohou operativně reagovat na tržní vývoj.

Celý článek

Konference B.I.D. services

Generální sekretář PXE David Kučera a výhradní zástupce PXE Jaroslav Severin se ve středu 31. ledna 2018 zúčastnili konference B.I.D. services. Konference se zabývala tématem nákupu energie v organizacích veřejné správy. Oba zástupci komoditní burzy PXE si připravili zajímavé téma, které následně odpřednášeli. David Kučera přiblížil aktuální situaci na energetickém trhu. Jaroslav Severin ozřejmil nákup energie pro veřejný sektor.

Celý článek

Máte zájem o využití online aukce? Kontaktujte naše pracovníky.

Kontakt